تبلیغات
تغذیه ی سالم - غذا های مضر (17-16)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
یکشنبه 19 تیر 1390

غذا های مضر (17-16)

یکشنبه 19 تیر 1390

نوع مطلب :مقالات، غذاهای ممنوعه، 
نویسنده :سهیلا رایانی

غذا های مضر (17-16)

16- مرغ و تخم مرغ ماشینی :

الف ) مرغ های ماشینی در فضای سر بسته زندگی می کنند و مدام بیدار هستند. معمولا باید شب ها چراغ ها را خاموش کرد تا مرغ ها و جوجه ها استراحت کنند ، ولی اکثر مرغداری ها در طول شبانه روز ، چراغ ها را روشن می گذارند ، و جوجه ها را وادار به تغذیه می کنند. این امر موجب می شود ، اسید لاکتیک فراوانی در بدن مرغ جمع شود ، استفاده از چنین مرغ هایی اسید لاکتیک بدن انسان را نیز بالا میبرد و باعث مسمومیت می شود.

ب) از ویتامین های مختلف ، بی رویه استفاده می شود و همین امر موجب بد بویی گوشت مرغ می شود.

پ) از داروهای آنتی بیوتیک ، مانند کلرامفنیکل استفاده می شود که عوارض خطرناکی بر مغز استخوان می گذارد (بیماری لوسمی) .از نظر بهداشتی ، دو هفته قبل از کشتار مرغ ، مصرف انواع داروها بایستی قطع شود ، ولی معمولا چنین مسائلی رعایت نمی شود.

مساله ی مهم دیگر این است که ، در مرغداری های صنعتی ، روده و فضولات بدن مرغ های  کشتار شده را خشک کرده و آسیاب می کنند و دوباره به غذای مصرفی مرغ اضافه می کنند.در را بطه با تخم مرغ ، بهتر است از تخم مرغ بومی استفاده شود.

17- ماکارونی:

الف) خمیر آن فاقد سبوس است . و چون فاقد فیبر گیاهی است ، ایجاد یبوست می کندو باعث به وجود آمدن گازهای سمی و الکل در روده ی بزرگ می شود.

ب) چون به حالت خمیری است و در دهان زیاد جویده نمی شود ، پتیالین در دهان کمتر  تولید شده و وقتی وارد معده می شود به راحتی هضم نمی شود و مدت زمان زیادی در معده میماند و سنگینی خاصی را ایجاد می کند.

ج) خمیر ماکارونی ، تبدیل به سلول های چربی شده و در ناحیه ی شکم ، ران و با سن جمع میگردد و موجب ازدیاد وزن و چاقفی می شود.