تبلیغات
تغذیه ی سالم - غذا های مضر (15-14)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
یکشنبه 19 تیر 1390

غذا های مضر (15-14)

یکشنبه 19 تیر 1390

نوع مطلب :مقالات، غذاهای ممنوعه، 
نویسنده :سهیلا رایانی

غذا های مضر (21-22)

14- سس و رب:

سس معمولا از زرده ی تخم مرغ ، روغن مایع و مقداری ادویه تهیه می شود. یک زرده ی تخم مرغ حدود 300-250میلی گرم کلسترول دارد. مصرف این مواد در نهایت مشکلات زیادی را در بدن بوجود می آورد از جمله تولید سنگ های صفراوی ، ناراحتی های کبدی ، آلرژی ، چرب شدن سریع پوست و مو ، ریزش مو و از همه خطرناکتر گرفتگی عروق کرونر قلب .

اگر رب در منزل تهیه شود حدود 20 ساعت در ظروف آلومینیم جوشیده می شود ، و به طور طبیعی مقداری از آلومینیم در آن حل میشود، که باعث کندی ذهن و شعور می شود.رب هایی که از بیرون تهیه می شود دارای مواد نگهدارنده ای به نام استات سدیم است.رب ماده ای است آلرژی زا ، فاقد ارزش غذایی و فرسوده کننده ی بدن آدمی.  در قدیم ، مردم رب را به روش آفتابی تهیه می کردند ، و یا گوجه فرنگی را خشک می کردند و به مرور مورد استفاده قرار می دادند  از این رو ، کمتر دچار بیماری می شدند.

15- مخلوط ماست و سرکه و ماست و آبلیمو:

امروزه خانم ها ابتکار به خرج داده و برای درست کردن سس ، از مخلوط ماست و سرکه و یا ماست و آبلیمو استفاده می کنند ، ماست ، سرکه و آبلیمو هر سه اسیدی هستند و اثرات مخربی را روی کبد می گذارند و باعث بوجود آمدن بیماری لک و پیس می گردند. ضمنا کسانی که دارای بیماری صرع هستند با خوردن این مواد بیماریشان شدت پیدا میکند. این مواد همچنین آنزیم LDH  خون را بالا می برند ، که نتیجه ی آن افسردگی ، ترس ، اضطراب و دیدن کابوس میباشد.