تبلیغات
تغذیه ی سالم - آموزش پخت غذاها ی گیاهی 2 (عدس پلو با مغز پسته)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
سه شنبه 21 تیر 1390

آموزش پخت غذاها ی گیاهی 2 (عدس پلو با مغز پسته)

سه شنبه 21 تیر 1390

نوع مطلب :آموزش پخت غذا، 
نویسنده :سهیلا رایانی

غذا های گیا هی (2):               

عدس پلو با مغز پسته:

مواد مورد نیاز برای 4 نفر:

برنج ایرانی                     3پیمانه

عدس سبز                      1پیمانه سرصاف

ترخون و نعناع خشک      2قاشق مربا خوری

آسیاب شده

زعفران آب شده              2-1قا شق غذاخوری

مغز پسته خام آسیاب شده     1فنجان

سبوس دوم برنج             1قاشق غذاخوری

نمک                               به میزان لازم

طرز تهیه :

برنج را پاک می کنیم ، 4-3ساعت قبل از پخت ، ابتدا 3-2دفعه با آب تمیز آن را میشوئیم(بدون چنگ زدن ،چون دانه های برنج خرد میشود.) سپس به ازاء هر پیمانه برنج ، 1پیمانه آب اضا فه می کنیم. در موقع پخت برنج را همراه با آب آن در قابلمه میریزیم ، عدس سبز را با مقداری آب در قابلمه ای جداگانه میگذاریم تا بپزد، وآب آن خشک شود. سپس عدس پخته شده راهمراه با سبزیجات ، نمک ، زعفران ،سبوس برنج و2قا شق غذاخوری روغن به برنج اضا فه می کنیم و مواد را در قابلمه با هم مخلوط مینمائیم ، ابتدا شعله گاز را زیاد می کنیم ، به محض جوش آمدن آب برنج حرارت را خیلی کم می کنیم تا برنج به آرامی دم بکشد.

وقتی آب برنج خشک شد ، با قاشق چوبی اطراف برنج را بالا می زنیم و4-3قاشق غذاخوری روغن مایع به برنج اضا فه می کنیم. بعد از حدود نیم ساعت عطر و بوی برنج ، خانه را پر می کند و غذا آماده ی کشیدن است.

مغز پسته آسیاب شده را به دو صورت میتوانیم استفاده کنیم ، یا2دقیقه قبل از خا موش کردن اجاق ، آن را روی سطح برنج بپا شیم و یا اینکه بعد از کشیدن برنج در دیس ، با آن برنج را تزئین نمائیم.

نکاتی در مورد پخت این غذا :

اولا :اگر سبزی تازه در یخچال داریم می توانیم مقداری برگ ریحان، ترخون و نعناع را خرد کرده و به جای سبزی خشک استفاده کنیم ، عطر و بویی که به غذا میدهد فوق ا لعاده است.

ثانیا : ما که به دنبال سلامتی و تندرستی هستیم ، باید از برنج ایرانی استفاده نمائیم ، به تمام برنج های خارجی برای جلوگیری از زدگی و خراب شدن در سیلو ها به دلیل نگهداری به مدت طولانی سمومی میزنند که برای سلامتی مضر هستند ، در موقع خرید به رنگ برنج دقت کنید ، اکثر برنج های خارجی زرد یا کهربایی هستند در صورتیکه برنج ایرانی کاملا سفید است و عطر و بوی خاصی دارد.

ثا لثا: در مورد سبوس دوم برنج میتوانید آن را از آسیاب های برنج کوبی تهیه نمائید، ضمنا در اکثر شهرها از جمله شیراز ،تهران و اصفهان فروشگا ههای گیا هی دایر شده ، که میتوانید از آنجا تهیه بفرمائید، استفاده از سبوس دوم برنج کمبود ویتامین B برنج سفید را جبران میکند.