تبلیغات
تغذیه ی سالم - جایگزین های مناسب برای نوشیدنی ها
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
سه شنبه 21 تیر 1390

جایگزین های مناسب برای نوشیدنی ها

سه شنبه 21 تیر 1390

نوع مطلب :آموزش پخت غذا، 
نویسنده :سهیلا رایانی

جایگزین های مناسب برای نوشیدنی ها


جایگزین نوشیدنی ها (1) :

طرز تهیه ی شربت عسل و آبلیمو:

یک قا شق غذاخوری عسل را در آب بریزیدو به آرامی هم بزنیدتا کاملا مخلوط شود، سپس آب یک عدد لیمو ترش تازه را به آن اضافه کنید ، و بعد چند تکه یخ در آن بیاندازید و به آرامی و جرعه جرعه میل نمائید.

این نوشیدنی یکی از بهترین نوشابه هاست که سریعا رفع خستگی کرده و مغز را فعال می کند. اگر میخواهید قدرت حافظه وتمرکز شما افزایش یابد هرروز از این نوشیدنی گوارا بیاشامید.

جایگزین نوشیدنی ها (2) :

نوشیدنی ضدعفونی کننده :

در یک لیوان آب سیب ، آب یک عدد لیمو ترش تازه و یک قاشق مربا خوری عسل اضافه کنید و آن گاه آن را بتدریج و جرعه جرعه میل کنید تا همیشه سا لم و با نشاط با شید.

 

 

جایگزین نوشیدنی ها(3):

طرز تهیه ی شیر بادام:

15-20عدد بادام خام و شیرین را به مدت چند دقیقه در آب گرم خیس می کنیم ، و بعد پوست آن را کنده ووقتی خنک شد در آسیاب می ریزیم ، آنگاه با یک لیوان آب خنک و یک قاشق غذاخوری عسل در مخلوط کن می ریزیم تا شیر فوق العاده سفید ، شیرین و گوارایی به دست آید. این نوشیدنی نشاط آور است و به خصوص برای درمان بیماری های اعصاب و روان مهم است.

در هر 100گرم بادام  252میلیگرم کلسیم موجود است ، بنابراین این نوشیدنی جایگزین مناسبی برای شیرهای پاستوریزه ی موجود در بازار میبا شد.

جایگزین نوشیدنی ها(4):

میتوانیم با فندق خام ، گردو ، پسته ی خام ، و چهار مغز(بادام-پسته-گردو-فندق)  نوشیدنی های خنکی را تهیه کنیم.

برای تهیه ی یک لیتر شیر از مواد یاد شده ، می توان 50گرم از مغز مورد نظر را به مدت چند دقیقه در آب گرم خیس کرد و بعد پوست آنها را کنده و سپس آسیاب نموده و آنگاه با 3قاشق غذاخوری عسل و4لیوان آب خنک در مخلوط کن میریزیم تا محلول شیرین و خوشمزه ای به دست آید.

شیر مغز تخمه ی آفتابگردان خام و شیر مغز تخمه ی کدوی خام:

50گرم از مغز تخمه ی مورد نظر را با 3قاشق غذاخوری عسل و4لیوان آب سرد در مخلوط کن میریزیم تا کاملا حل شوند و مخلوط یکنواختی به دست آید.

مغز ها دارای پروتئین بسیار بالا هستند.