تبلیغات
تغذیه ی سالم - غذا های مضر (26-25)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
شنبه 18 تیر 1390

غذا های مضر (26-25)

شنبه 18 تیر 1390

نوع مطلب :مقالات، غذاهای ممنوعه، 
نویسنده :سهیلا رایانی

غذا های مضر  (26-25)

25- استعمال انواع دخانیات:

مواد مخدر علاوه بر ضررهای مالی ، ضررهای جانی نیز در بر دارد. یکی از عوارض مهم مصرف دخانیات ، اختلال در تبادل اکسیژن در ریه ی انسان و کاهش مقدار اکسیژن لازم است.بوی بد دهان از دیگر عوارضی ا ست که افراد مبتلا به دخانیات گرفتار آنند.

سرطان زایی و تاثیر نیکوتین بر سلسله ی اعصاب و روان از دیگر عوارض مصرف دخانیات می باشد.

26- نوشابه های ا لکلی :

از جمله عوارض اعتیاد به الکل  عبارتند از : بیماری های کبدی یا سیروز ، گرفتگی عروق کرونر قلب ، انفارکتوس های قلبی و مغزی ، ناراحتی های گوارشی و سنکوپ و...                                   ممکن است بعضی افراد چنین استدلال کنند که بدن انسان نیاز به الکل دارد ، در جواب باید گفت صحیح است ولی اگر به روده ی بزرگ یا کولون انسان بنگریم ، خواهیم فهمید که علاوه بر کارهایی که انجام میدهد ، سه کار عمده را نیز بر عهده دارد : 1) تولید ویتامین K  2) ساختن ویتامین های گروه B   3) ساختن الکل . انسان در طول روز به مواد قندی احتیاج پیدا کرده و آن را مصرف می کند و مقداری از این قند ها بر اثر تخمیر در روده ی بزرگ تبدیل به الکل می شود.

بهترین و ساده ترین راه برای درامان ماندن از بیماری ها ، استفاده از غذاهای ساده است. بهترین راه پیشگیری از بیماری ها استفاده نکردن از چند نوع غذا بر سر یک سفره است.