تبلیغات
تغذیه ی سالم - غذا های مضر (22-21-20)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
شنبه 18 تیر 1390

غذا های مضر (22-21-20)

شنبه 18 تیر 1390

نوع مطلب :مقالات، غذاهای ممنوعه، 
نویسنده :سهیلا رایانی

                                                        غذا های مضر   (22-21-20)

20- ترشی جات خانگی :

چاشنی های ترشیجات خانگی ترکیبی هستند از سرکه ، سبزیجات و ادویه جات که همه دارای حالت اسیدی هستند ، و مصرف آن ها مضر است. افرادی که به طور مداوم از این قبیل مواد استفاده می کنند ، دچار ساییدگی استخوان، رسوبات مایع بین مفصلی ، و در بعضی از افراد ، ایجاد ضعف شدید و حتی گاهی موجب صرع میگردد. استفاده از این مواد ، ایجاد اشتهای کاذب نموده و افراد معده ی خود را بی مورد از غذا پر می کنند ، و این امر خود موجب بروز بسیاری ازبیماری ها میگردد.ایجاد ناراحتی های عصبی ، ناراحتی های گوارشی ،مانند زخم معده و اثنی عشر ، ایجاد فتق دیسک و ناراحتی های استخوانی و آرتروز و پوکی استخوان از دیگر عوارض مصرف مدام و زیاد ترشیجات می باشد.

21- آب یخ:

امروزه برسر اکثر سفره ها آب یخ وجود دارد، و عموما دمای آن صفر درجه یا نزدیک به صفر است ، هنگام نوشیدن این آب بدن دچار دگرگونی های شدیدی می شود ، زیرا دمای بدن انسان به طور طبیعی 37درجه سانتی گراد است و با نوشیدن آب یخ ، در دمای بدن اختلالات ناگهانی ایجاد می شود. که نهایتا باعث می شود صدمه ی شدیدی به کبد وارد شود.

22- گوشت زیاد:

استفاده ی زیاد و مکرر از گوشت موجب بالا رفتن اسید اوریک ، و بروز بیماری مفاصل مانند نقرس و سایر بیماری های مفصلی میگردد. مهم تر اینکه استفاده ی زیاد از گوشت باعث می شود به تدریج ، خصلت های آن حیوان در انسان ظاهر شود ، و انسان سنگدل شود. میتوانیم گوشت ماهی تازه را جایگزین نماییم.