تبلیغات
تغذیه ی سالم - غذا های مضر (19-18)
تغذیه ی سالم
مصرف غذاهای سالم و گیاهی = تناسب اندام + سلامتی
یکشنبه 19 تیر 1390

غذا های مضر (19-18)

یکشنبه 19 تیر 1390

نوع مطلب :مقالات، غذاهای ممنوعه، 
نویسنده :سهیلا رایانی

غذا های مضر (19-18)

18- ماست زیاد:

کسانیکه دچار یبوست هستند ، نباید ماست مصرف کنند . ماست به دلیل داشتن PH پایین و در واقع اسیدی بودنش برای مغز و اعصاب مضر است و در بدن ایجاد اسیدوز میکند و برای کسانی که دارای طبع سردهستند و PH  پائینی دارند بسیار مضر ا ست. (افرادی که دچار صرع هستند ، افرادی که دچار بیماری های رماتیسم ، آرتریدروماتوئید و آرتروز هستند) به خصوص افرادی که بیش از حد عرق می کنند ، نباید به طور کلی ماست مصرف کنند. ماست علاوه بر اینکه PH پائینی دارد ، مملو از اسید لاکتیک است(25% ماست اسید لاکتیک است) و فعالیت های نرون های مغزی را کاهش می دهد. کسانی که بیش از حد متعارف ماست مصرف می کنند دچار سنگ های کلیوی ، و بدتر از آن ، دچار توده های کلسیومی در مغز می شوند که فوق العاده خطرناک است ، و همچنین دچار آرتروز و فتق دیسک می شوند. علاوه بر این ، افرادی که از طبع سرد برخوردارند ، بر اثر زیاده روی در استفاده از ماست دچار بیماری صعب العلاج ام اس MS می شوند.

استفاده ی مدام و مکرر از ماست موجب پوکی استخوان ، خار پاشنه ، و رشد استخوان دنبالچه می شود. از دیگر عوارض مصرف زیاد ماست ، شب ادراری درکودکان ، سرعت انزال درآقایان و دردهای دوران پریود در خانم هاست.

19- تنقلات مصنوعی :

تنقلات مصنوعی موادی هستن از قبیل پفک ، بیسکویت ، شکلات ، آب نبات ، یخمک ، چیپس و ...که اغلب کودکان از آن ها استفاده می کنند .

یکی از علت های مهم آلرژی زا بودن این مواد وجود نمک زیاد ، رنگ های شیمیایی ، مواد افزودنی ، آرد نول ، قند های مصنوعی و بکینگ پودر است. این تنقلات از نظر بهداشتی ، برای کودکان مضر است و معمولا آنان را دچار کم اشتهایی ، ناراحتی های عصبی و پرخاشگری ، آلرژی های پوستی و تنفسی ، وریزش مو میکند.